Nyt medlem registrering

Bare et par flere handlinger, så bliver du medlem af Vejle Tennis Klub!

Vi håber, du finder processen let at gennemføre.

Start med at vælge dit medlemskab, og følg derefter de fremhævede trin.

Alle medlemmer skal åbne en profil i vores bookingsystem – Conventus, hvis de ikke allerede gjorde det året før.

Når du er færdig – byder vi dig velkommen som et tilbagevendende og / eller nyt medlem af Vejle Tennis Klub, og vi ser frem til at se dig på tennisbanerne!

Bemærk: Når din medlemsregistrering er udført – modtager du en bekræftelses-e-mail. Inkluderet er dit medlemsadgangskode. Du skal bruge denne adgangskode for at booke tennisbaner for eksempel.

Din medlemsprofil: Hvis du på noget tidspunkt ønsker at opdatere dine medlemsoplysninger, se hvilke træningsteam du har tilmeldt dig og din betalingshistorik, og eller skift adgangskode til dit medlemskab – Du kan få adgang til dette via Klubben-menuen og i det linket Medlemsprofil

 

Et årligt medlemskab giver alle vores medlemmer mulighed for at booke tennisbaner uden yderligere gebyr for sig selv gennem hele udendørssæsonen. Medlemskab giver også adgang til – mod betaling – den tennisholdstræning, vi tilbyder – både udenfor og om vinteren i tennishallen.

 

Hvis du har spørgsmål eller har brug for support, bedes du kontakte os HER